• Rozprávkovo-vedecké popoludnie

Dňa 21.3.2024 sme v našej škole privítali budúcich prváčikov s rodičmi v rozprávkovo-vedeckom popoludní, kde znovu ožívali magické aj fantastické atribúty, ako to v dobrých rozprávkach vždy býva. Tento rok sa chodby našej školy zmenili na chodby Rokfortskej univerzity slávneho knižného príbehu Harryho Pottera. Tešili nás rozžiarené očká detí, ktoré vnímali realitu príbehu fantastických postáv ako hru.

• Plavecký výcvik – 1. – 4. ročníka

V týždni od 11. marca do 15. marca 2024 absolvovalo 44 žiakov 1. - 4. ročníka základný plavecký výcvik. Pod vedením úžasných skúsených inštruktorov plávania po prvýkrát v modernom Národnom centre vodného póla v Novákoch. Dopravu nám zabezpečoval autobusom súkromný autodopravca pán Škriba. Žiaci boli na základe svojich plaveckých schopností rozdelení do 3 skupín. Cieľom výcviku bolo hravou činnosťou prekonať strach z vody, zvládnuť základné plavecké návyky, dýchanie do vody, splývanie na bruchu a chrbte, znakové a kraulové nohy, zoskok a vynorenie v malej a veľkej vode. Okrem odbornej časti boli do výcviku zaradené aj zábavné aktivity.

• Biblická olympiáda

Dňa 21.3. 2024 sa aj naši žiaci (Alžbeta Prídavkova - 5.A, Matúš Korenačka - 6.A a Šimon Prídavok - 7.A) zúčastnili dekanátneho (okresného) kola Biblickej olympiády na ZŠ V. Beniaka v Chynoranoch. Spomedzi štyroch družstiev si počínali najlepšie a preto im zaslúžene patrí 1. miesto. Žiakom gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalšom kole.

• Mesiac knihy

Mesiac marec je u nás na Slovensku už dlhé roky považovaný za mesiac kníh. Táto tradícia je u nás už od roku 1955, kedy sa rozhodli podporiť záujem o knihy a vyhlásili marec za mesiac kníh na počesť ľudového básnika Mateja Hrebendu.

Aj na našej škole si mesiac knihy pripomíname viacerými aktivitami.

• Jarná výzdoba

Keď Slnko prechádza z južnej pologule na severnú nastáva jarná rovnodennosť (okolo 21. marca). Slnko sa tak na svojej zdanlivej ročnej dráhe po oblohe dostalo do priesečníka s rovníkom.

Ľudovo sa deň jarnej rovnodennosti označuje ako prvý jarný deň. V našej krajine bol v minulosti spájaný s rôznymi slovanskými tradíciami a zvykmi.

• Beniakove Chynorany -1.stupeň - školské kolo

15. 03. 2024 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Beniakove Chynorany na 1. stupni. Recitátorky boli rozdelené do dvoch kategórií. Vyhodnotenie: 1.kategória: poézia: 1. miesto: Nina Pechová- 4.A 2. miesto: Liliana Daneková - 3. A 3. miesto: Matúš Huraj - 2.A próza: 1. miesto: Tomáš Dojčan - 4.A 2. miesto: Lukáš Vavro - 4.A Naši víťazi boli ocenení diplomom a vecnou cenou. Všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili, ďakujeme za krásny umelecký zážitok a tešíme sa na stretnutie v prednese poézie a prózy opäť o rok. Víťazi školského kola nás budú reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa bude konať 26. marca v Chynoranoch.

• Fond na podporu športu

Piatok 29. 3. 2024
            • Novostavba telocvične ZŠ Veľké Bielice

• Projekt bol podporený z verejných zdrojov prostredníctvom príspevku na projekt podpory športu schváleného v roku 2023 v rámci výzvy č. 2022/002 v maximálnej výške: 837 160,03 €