• Z histórie našej školy

• Na jar v roku 1961 sa začalo výstavbou 14 - triednej ZDŠ i so 4 - bytovkou v hodnote vyše 2 miliónov korún. Jej úradné odovzdanie sa uskutočnilo 24. júna 1962.
              V školskom roku 1962/63 tvorilo pedagogický zbor 21 učiteľov. Riaditeľom školy bol Jozef Janík, zástupcom riaditeľa Demián Hoppan, učiteľkami na I. stupni , Alžbeta Olachová, Eva Pokorná, Eulália Matejová, Mahuliena Dvončová, Viera Marková, Olympia Kráľová, Kristína Hoppanová, učiteľmi na II. stupni boli František Šuják, Jozef Žažo, Jozef Matejov, Elena Jedináková, Antónia Malíková, Eleonóra Ďatelinková, Filoména Žážová, Magda Trepáčová. K nim pribudli od 1. októbra Emília Bujnová a Anton Bujna. Školu začalo v 16 triedach navštevovať 547 žiakov.
              V roku 1970 sa začala výstavba pavilónu pri škole.  Táto bola úspešne dokončená 27. októbra 1972. V súčasnosti sú na poschodí 4 triedy, kabinet, učiteľská knižnica, školský archív a na prízemí kuchyňa so žiackou jedálňou. Prístavba je spojená s hlavnou budovou školy  krytou chodbou. V roku 1976 riaditeľ Jozef Janík odišiel na zaslúžený odpočinok. Dokončievacie práce v prístavbe so zriadením školskej jedálne (v hodnote 400 000 korún) a výstavba montovanej telocvične už bola dielom nového riaditeľa, od otvorenia školy Janíkovho zástupcu, Demiána Hoppana (1926 – 1988). Zásluhou riaditeľa školy a jeho zástupcu Antona Bujnu (1930) sa podarilo zavŕšiť stabilizáciu pedagogického zboru a skĺbiť v ňom pozoruhodnú harmóniu učiteľov dvoch generácii. Ku vtedy už skúseným a výborným pedagógom, vedenie školy nevynímajúc, (Kristína Hoppanová, Eulália Matejová, Zuzana Dadejová, Eva Pokorná, Anna Bucková, Mahuliena Dvončová, Ladislav Gális, Marta Gálisová, Emília Bujnová, Magdaléna Trepáčová, Helena Okkelová, Mária Dvončová, Viera Blahová, Anna Eckhardtová) pribudli v polovici 70. rokov Bernadetta Bubeníková, Tibor Bélik, Anna Béliková, Mária Vacvalová, Agnesa Uvírová, Peter Múčka, Jaroslava Múčková.
              V roku 1987, po odchode D. Hoppana do dôchodku, prevzal vedenie školy na dva a pol školského roka Tibor Bélik a po novembri 1989 až do konca roka 2006 Peter Múčka.Po odchode P. Múčku až do konca júna 2010 viedla školu Anna Béliková. Od 1.júla 2010 prevzala vedenie školy Adriana Minarovjechová. Od 1.2.2016 sa novou riaditeľkou školy stala Eva Gvotová.

Učitelia,  ktorí  pôsobili  resp.  pôsobia  v  novej škole od jej otvorenia:

Štefan Adam, Daniela Baková, Ivana Bartolenová, Anna Bednárová, Tibor Bélik, Anna Béliková, Mária Bezáková, Gizela Biliková, Viera Blahová, Bernadetta Bubeníková, Anna Bucková, Anton Bujna, Emília Bujnová, Kvetoslava Buláková, Štefan Bursa, Anna Bužeková, Danica Cisárová, Marta Čanigová, Jana Čermanová, Zuzana Dadejová, Ľubomíra Dobroczka, Gabriela Dragulová, Veronika Duchovičová, Eleonóra Ďatelinková, Irena Ďuračková, Darina Ďurčová, Mahuliena Dvončová, Mária Dvončová, Anna Eckhardtová, Ladislav Gális, Marta Gálisová, Soňa Galová, Lýdia Gašparovičová, Hana Gerhátová, Anna Gombalová, Margaréta Gromová, Daniela Gubková, Eva Gvotová, Ján Hajnovič, Štefánia Hajnovičová, Juliána Hatalová, Ivan Hlinka, Demián Hoppan, Kristína Hoppanová, Silvia Hrabošová, Katarína Hubková, Eva Hradiská, Mária Hronkovičová, Peter Chochoľák, Róbert Chochuľa, Magdaléna Chochuľová, Johana Chrenková, Lenka Chudíková, Eva Ištvánová, Štefánia Jamrichová, Jozef Janík, Elena Janíková, Mária Janovicová, Elena Jedináková, Jozef Jelenák, Ľudmila Jelenáková, Adela Juríková, Branislav Jursa, Ingrid Kolembusová, Mária Kolumberová, Jozef Košút, Jana Kotláriková, František Kováčik, Jana Krajčíková, Olympia Kráľová, Eva Križanová, Gabriela Krbúšiková, Soňa Kučerová, Eva Labudová, Svetlana Legényová, Jana Letavayová, Marianna Liptajová, Alexandra Lukáčová, Ladislav Mačuha, Eleonóra Magdolenová, Antónia Máliková, Viera Marková, Soňa Martišková, Jozef Matejov, Eulália Matejová, Mária Mikulová, Milan Minarovjech, Adriana Minarovjechová, Peter Múčka, Jaroslava Múčková, Ľuboslava Němcová, Mária Obertová, Helena Okkelová, Alžbeta Olachová, Jozef Oliš, Helena Ontková, Jozef Ovsianka, Mária Paulíčková, Lýdia Pavúková, Milan Peciar, Štefánia Peškovičová, Ján Petrovič, Eva Pokorná, Dana PotockáEva Prítuľová, Eva Rusňáková, Gabriela Rybanská, Eva Saková, Alžbeta Sedláčková, Silvia Schönová, Zuzana Slivková, Pavol Slugeň, Jozef Šafár, Margita Šamková, Jarmila Šebestová, Jana Šestáková, František Šuják, Mária Šujáková, Dušan Švelka, Oľga Švrčková, Ladislav Takács, Anna Tomková, Ivana Tóthová, Magdaléna Trepáčová, Agnesa Uvírová, Mária Vacvalová, Stanislav Vajdák, Zuzana Valachová, Miriam Vargová, Mária Varhaníková, Bohumil Vašek, Dana Vážanová, Dagmar Vičanová, Ján Vrábel, Klaudia Zábojníková, Jana Znášiková, Jozef Žaťko, Jozef Žažo, Filoména Žažová, Juraj Žitňan.