• Projekt Európskej kvality

• Žiaci krúžku E-twinning boli minulý rok veľmi usilovní. Pravidelne nás informovali o svojich zaujímavých aktivitách formou videí, fotografií alebo nástenky.

Aktivity porota organizácie e-twinning ohodnotila ešte minulý rok známkou Národnej kvality. Vyznamenanie ich posunulo medzi najlepšie projekty Európy, kde následne dosiahli aj Ocenenie Európskej kvality projektu.

Žiakom vedúca krúžku Mgr. Katarína Bodocká rozdala nielen sladkú odmenu, ale zaslúžili si aj certifikáty o účasti na tomto oceneniami ovenčenom projekte.Žiakom srdečne gratulujeme.

• Šaliansky Maťko

• Dňa 25.1.2024 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko.

Výsledky sú nasledovné:

V I. kategórii (žiaci 2. a 3. ročníka)

1. miesto - neudelené

2. miesto - Sofia Dobrucká (2.A)

3. miesto - Barbora Šútorová (2.A)

V II.kategorii (žiaci 4. a 5. ročníka)

1. miesto - Lukáš Vavro (4. A)

2. miesto - Denis Kováčik (5. A)

Výhercom blahoželáme a postupujúcemu do okresného kola L. Vavrovi budeme držať palce!

foto a text:A.Balášková

• Dokorčuľované!

• Počas 3. januárového týždňa sa aj  naši prváci zúčastnili korčuliarskeho kurzu, pod vedením profesionálnych hokejových trénerov v našom meste.

Deti si tento týždeň náramne užili. Niektoré deti sa zdokonalili, iné sa naučili udržať na ľade a potupne korčuľovať. Každý deň ich čakalo aj množstvo zábavy v podobe  rôznych hier, ktoré im pripravovali tréneri.

Kurz korčuľovania prváci úspešne zvládli a verím, že sa budú tešiť aj na ďalší. Za svoju šikovnosť si odniesli diplom, medailu a veľa pekných zážitkov.

Mgr. D.Krištofová

• Zimná olympiáda v ŠKD

• Aj napriek tomu, že vonku sneh nemáme, deti aj tak súťažili  a precvičili si svoje zručnosti a vedomosti o zimných športoch.

• Od Viedne k Štúrovcom

• 20. decembra 2023 si žiaci našej školy pozreli divadelné predstavenie s názvom Od Viedne k Štúrovcom. Divadelno-šermiarska kumpánia Via Historica ponúkla zaujímavý, zábavný a poučný pohľad do našej histórie. Žiaci si predstavenie užili.