• Tanzánia - divoké srdce Afriky

• Dnes (27.11.2023) sa naši žiaci zúčastnili siedmeho dielu vzdelávacieho projektu Svet okolo nás. V panoramatickom 3D kine sa žiaci preniesli do rozľahlej a nádhernej divočiny, do divokého srdca Afriky do Tanzánie, ktorá je jednou z najromantickejších a súčasne najpriateľskejších krajín na čiernom kontinente.

• IMATRIKULÁCIE ŽIAKOV 1.ROČNÍKA

• Dňa 23.11.2023  našich najmenších žiakov prijali medzi seba a do cechu školáckeho špeciálne privítali naši najstarší žiaci 9. ročníka.  Žiaci 1.A  pred zrakmi svojich rodičov vstúpili do kráľovstva, kde vládla zlá ježibaba.  Svojimi pripravenými básničkami, pesničkami, tancami a úspešným  plnením rôznych školských  úloh napokon kráľovstvo zachránili  a  mohli byť tak slávnostne pasovaní  pani riaditeľkou za žiakov našej školy.

Po slávnostnej imatrikulácii na nich čakalo milé pohostenie, ktoré im pripravili rodičia a deviataci sa s nimi zahrali a tancovali v ŠKD. Prváčikom gratulujú a veľa úspechov v školských laviciach  želajú  ich pani učiteľky Mgr. D. Krištofová a Mgr. E. Dojčanová.

• VEĽTRH FIRIEM a EKOKONFERENCIA

• Dňa 21.11. sa na našej škole uskutočnil VEĽTRH FIRIEM a EKOKONFERENCIA, ktorými sme ukončili projekty vyhlásené MŠ SR na podporu organizačného zabezpečenia vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu na rok 2023 a environmentálnej výchovy. Žiaci predstavili aktivity, ktoré boli realizované v rámci projektov a zástupcovia jednotlivých žiackych firmičiek nás oboznámili s ich hospodárením a prácou vo firmičkách. Príjemným spestrením programu bolo divadelné predstavenie Dary Zeme, ktoré si pre nás pripravili žiaci 6. a 8. ročníka.

• BUBNOVAČKA 2023

• Dňa 20.11.2023 sa naším školským rozhlasom rozoznel oznam: ,,Preto by som vás chcela vyzvať... Zoberte si, prosím, perá alebo ceruzky z peračníka alebo kto chce, môže aj rukami, a zabubnujme si všetci na laviciach aspoň na chvíľu na znak toho, že držíme všetci spolu. Ukážme tým, že máme silný hlas a nikdy nebudeme mlčať. Nikto nemusí byť na to sám.ˮ Bolo to vyhlásenie BUBNOVAČKY 2023, ktorá upozorňuje na dôležitosť ochrany všetkých detí pred násilím.

• RRRRecycling

• RRRRecycling má národnú značku kvality! E-twinning projekt RRRRecycling, na ktorom pracovali v školskom roku 2022/2023 žiaci z dnešnej 5.A a 4.A v spolupráci s p. uč. Mgr. Katarinou Bodockou bol dôsledne preskúmaný národnou komisiou a následne odmenený Certifikátom národnej značky kvality. Žiaci s pani učiteľkou sa celý rok na projekte namakali, a tak získali zaslúženú, nielen sladkú, odmenu.

• Vianočné tvorenie

• Dnes (20.11.2023) sme sa zúčastnili peknej akcie - Vianočné tvorenie, ktorú organizovala Matica slovenská v Klube spoločenských organizácií. Deti si vyrobili krásne ikebany, ozdobili medovníčky, naučili sa robiť anjelov zo stúh a videli, že ozdoby na stromček môžu byť aj hačkované. Dúfame, že sa tradícia vianočného tvorenia zachová a stretneme sa aj o rok.

• Pasovanie prvákov za čitateľov

• Mestská knižnica v Partizánskom sa rozhodla bezplatne založiť každému prvákovi základnej školy v meste čitateľský preukaz. Aj týmto spôsobom chce najmladším čitateľom zatraktívniť zoznamovanie sa s písmenkami a otvoriť brány do sveta kníh. A aby ich členstvo bolo riadne potvrdené, naši  prváčikovia dňa 14.11.2023  absolvovali  návštevu knižnice, spojenú so slávnostným pasovaním za čitateľov.

Ako býva u nás vo Veľkých Bieliciach zvykom, pasoval ich poslanec Mestského zastupiteľstva  pán Erich Dvonč. Prvákom sa veľká mestská knižnica náramne páčila a určite ju budú chcieť znova navštíviť.

Ďakujeme.

Mgr. Daniela Krištofová

• Korčuliarsky kurz

• V týždni od 13.11. 2023 do 16.11.2023 sa žiaci druhého a tretieho ročníka zúčastnili korčuliarského kurzu. Žiaci sa naučili a zdokonalili v korčuľovaní na ľade, naučili sa korčuľovať dozadu, obchádzať prekážky, naučili sa dávať pozor na seba a taktiež na svojich spolužiakov.
            Žiaci si z celého týždňa odniesli diplom, medailu a  mnoho krásnych zážitkov.

• Školský jarmok 2023/2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský jarmok 2023/2024.

Dňa 15. a 16. 11. 2023 sa uskutočnil, ako už býva zvykom, na prízemí školy Školský jarmok, na ktorom školské firmičky predávali svoje výrobky. Tie boli naozaj rozmanité - vianočné ozdoby, náramky, sviečky, sušené jablká, medovníčky, dobroty pre psíkov a mnoho iného. Tiež ponúkali rôzne služby – čistenie topánok, masáž, účesy, maľovanie na tvár či pieseň na želanie. Žiaci nám opäť ukázali svoju šikovnosť. Školský jarmok je jednou z aktivít projektu na podporu finančnej gramotnosti.

• 105. výročie ukončenia Veľkej vojny

• V piatok 10.11.2023, sme si spolu s primátorom mesta Partizánske Jozefom Božikom a našimi žiakmi 9. ročníka pripomenuli 105.výročie ukončenia Veľkej vojny, (11.11.1918). V bojoch I.svetovej vojny zahynulo 72 občanov Veľkých a Malých Bielic, Šimonovian, Návojoviec . Nazebúdame na našu históriu.

• Jesenná olympiáda V ŠKD

• Detí absolvovali disciplíny ako hod gaštanom do plechovky, hod gaštanom do klobúka, hod šiškou do stromu a hod šiškou na diaľku. Za svoje výkony boli ocenené medailou a sladkou odmenou.

• Výrobný deň

• Dňa 2. 11. sa triedy našej školy premenili na firmičky, v ktorých sa usilovne pracovalo. Žiaci, tretieho až ôsmeho ročníka, vo svojich triedach spolu s rodičmi, pripravovali výrobky na školský jarmok. Tvorili vianočné ozdoby, výrobky z dreva, sviečky, náramky, prívesky, sušené ovocie a mnohé iné.

• Svoje dni má už zrátané

• Harmonogram prác je nastavený na 15 mesiacov. Zastavaná plocha novej telocvične bude 600 metrov štvorcových. Samotná hracia plocha zaberie 360 metrov štvorcových. Na zbúranie a výstavbu nového objektu bola vyčíslená suma 1 134 212 eur, pričom mesto získalo dotáciu z Fondu na podporu športu v maximálnej výške 837 160 eur.