• Prednáška Dajany Rodriguez

• Dnes (26.9.2023) našu školu navštívila známa Dajana Varga Rodriguez, ktorá žiakom v rámci projektu finančnej gramotnosti priblížila podnikanie v praxi- cez potrebu počiatočnej odvahy a neskôr najmä trpezlivosti a vytrvalosti na ceste k splnenému snu. Porozprávala im o svojich začiatkoch i súčasných úspechoch či plánoch ľudskou formou, ktorá ich naozaj zaujala. Aj preto väčšinu besedy tvorili ich zvedavé otázky. Určite radi sa neskôr pôjdeme prejsť aj priestormi, kde sa úspech na začiatku len 19-ročnej Partizánčanky dnes tvorí.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• Počas dnešného dňa (25.09.2023) si vybraní žiaci druhého stupňa pripomenuli Európsky deň jazykov. A nebola to veru len taká hocijaká spomienka... Európsky deň jazykov sa niesol v znamení súťaže v štýle 5 proti 5, ťažkých otázok a bohatých vedomosti. Kvízové otázky sa dotýkali Slovenska, európskych štátov, geografie, dejín a niektoré vyžadovali aj odpovede v anglickom jazyku. Naši žiaci boli skvelí a dokázali vytvoriť veľmi príjemnú súťažnú atmosféru.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024

• Uplynuli dva mesiace prázdnin ako „voda“. 4. septembra 2023 sme spoločne prekročili prah našej Základnej školy vo Veľkých Bieliciach. Oddýchnutí, plní energie a síl, s novými zážitkami i novými silami sme vykročili do plnenia úloh, ktoré nám nový školský rok prinesie. Pani riaditeľka školy, PaedDr. Eva Gvotová, privítala na školskom dvore všetkých žiakov  a zaželala im zdravý, pohodový a úspešný školský rok. Osobitnú pozornosť venovala prváčikom, ktorých privítala v našej školskej rodine.

Žiakom, rodičom a zamestnancom školy sa prihovoril primátor mesta Partizánske Jozef Božík, ktorý spolu s poslancom Erichom Dvončom sa zúčastnili Slávnostného otvorenia šk. roka. Pán primátor pozdravil žiakov a vo svojom príhovore rozprával o spolupráci a aktivitách školy pod záštitou Mesta Partizánske. Pre všetkých bola potešujúca informácia o výstavbe novej telocvične. Veľmi sa na novú telocvičňu tešíme a ďakujeme.

Všetkým našim žiakom, priateľom a priaznivcom našej školy ďakujeme za podporu a prajeme hlavne zdravie, osobné úspechy, dobrú duševnú a fyzickú kondíciu a naplnenie vlastných cieľov a predsavzatí.