• Stavanie mája M. Bielice

• Dnes, v piatok (28.4.2023), naši žiaci obohatili kultúrny program v rámci stavania mája v mestskej časti Malé Bielice. Po slávnostnom príhovore primátora mesta Jozefa Božíka už nasledovalo vystúpenie žiakov z našej školy. Dievčatá, pod vedením Olinky Dvončovej, roztancovali prítomných divákov   tanečným vystúpením – roztlieskavačky. Talentovaní muzikanti, Šimon Prídavok (harmonika), Matúš Korenačka (klávesy) a Jakub Prídavok (saxofón), hrou na hudobné nástroje doprevádzali spevácke duo – Alžbetka Prídavková a Tomáško Korenačka.

Veríme, že sme miestnych občanov potešili a tešíme sa na ďalšie kultúrne akcie.

• Svetový deň recyklácie

• Pri príležitosti Svetového dňa recyklácie (18.3.) si žiaci z krúžku E-twinning: RRRRecycling overili svoje schopnosti a znalosti v oblasti recyklácie.

Zasúťažili si v rôznych disciplínach: hľadali recyklovateľný odpad v okolí školy, vyfarbili obrázky na tému recyklácie, prešli recyklačným bludiskom, naučili recyklovať gorilu Gusa, dokonca hľadali recyklovateľné predmety u nich doma. Vo všetkých disciplínach mohli žiaci získavať cenné body.

Po absolvovaní všetkých disciplín a spočítaní bodov sa na 1. mieste umiestnila Sára Režová (3.A), na 2. mieste Katarína Kováčiková (4.A), na 3. mieste Lukáš Vavro (3.A). Na konci žiaci vytvorili svoj vlastný plagát, ale hlavne zažili kopec zábavy. Veď sa samy pozrite na videu a fotografiách.

Mgr. Katarína Bodocká

• Vesmír očami detí

• Dňa 20.4.2023 sa v Mestskom múzeu Partizánske konalo vyhodnotenie výtvarných prác súťaže ,,Vesmír očami detí“. Naša žiačka, 8. ročníka, Kristínka Farbová  sa umiestnila vo svojej kategórii na veľmi  peknom 4. mieste a jej výtvarná  práca postúpila do celoslovenského kola. Kristínke srdečne gratulujeme k postupu a držíme palce.

• Zápis prvákov

• Zápis do 1. ročníka je jedným z dôležitých momentov v živote dieťaťa i rodiča. V dňoch 4. a 5. apríla 2023 sme v našej škole s nadšením privítali nové tváre budúcich prváčikov. Ukázali nám, čo všetko sa už v materskej  škole naučili, ako vedia pekne komunikovať a odpovedať na rôzne otázky.

Svoju šikovnosť nám predviedli pri rôznych úlohách s číslami, geometrickými tvarmi, kockami, obrázkami či písmenkami. Ukázali tiež, ako vedia pekne kresliť, vyfarbovať, orientovať sa v priestore, či majú dobrú pamäť a vedia správne držať pastelku a pod.

Ďakujeme všetkým deťom, ktoré k nám zavítali, rodičom, za prejavenú dôveru k našej škole, ktorá  žiakom ponúka rodinnú pohodu, priateľskú atmosféru, pomocnú ruku, v každej situácii, kvalitné vzdelanie i množstvo zážitkov počas celého roka z rôznych školských i  mimoškolských akcií.

Milí rodičia, tešíme sa na každého žiaka osobitne a budeme ich s láskou čakať v septembri - už ako žiakov – prváčikov.

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Dňa 5. 4. 2023, teda posledný vyučovací deň pred veľkonočnými prázdninami, sme posledné hodiny využili na Veľkonočné tvorivé dielne s našimi žiakmi. Používali sa rôzne techniky nielen zdobenia vajíčok – lepenie vlny, servítková technika, maľovanie, lepenie plastelíny a zdobenie dekoratívnych detailov, ale aj ďalších ozdôb, ktoré nám pripomenuli sviatky jari.

• Biblická olympiáda

• Dňa 29. marca  2023  sa v Solčanoch  konalo diecézne (okresné) kolo Biblickej olympiády. Tento rok sa konal už 21. ročník. Za našu školu súťažili víťazi školského kola – žiaci Kristián Hollán (6.A), Šimon Prídavok (6.A) a Matúš Korenačka (5.A).

Svoje štúdium Svätého písma krásne zúročili a umiestnili sa na 2. mieste. Žiaci si odniesli hodnotné ceny - Bibliu a knižku životných príbehov, tiež zážitok príjemnej atmosféry. Celému súťažiacemu tímu srdečne blahoželáme.

• 78. výročie oslobodenia mesta

• Počas tohto týždňa sme si pripomenuli 78. výročie oslobodenia mesta Partizánske. Pri tejto príležitosti mesto organizuje tradičné športové podujatie "Beh oslobodenia". Našu školu na spomínanej akcii reprezentovalo 31 bežcov. Vivien Polákovej, žiačke 7. ročníka, sa podarilo vybojovať vo svojej kategórii krásne 3. miesto. Po vyhodnotení športovej časti sa konala slávnostná spomienka na Námestí SNP. K jej peknému priebehu taktiež prispeli žiaci našej školy. Deviatačky Natália Hubková, Paulína Dragulová a Lea Kellnerová predniesli básne a slávnostný prejav. Následne sa zhromaždenie presunulo k pomníku uprostred námestia, kde si prítomní uctili pamiatku padlých v druhej svetovej vojne.