• Šaliansky Maťko

• V piatok 27.1. 2023 sa v Centre voľného času v Partizánskom stretli súťažiaci okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. V umeleckom prednese si zmerali sily aj naši žiaci: Vanesa Dojčanová z 5.A a Lukáš Vavro z 3.A. Druhý menovaný bol nováčikom súťaže, keďže zo školského kola postúpil prvýkrát a už si stihol odniesť Čestné uznanie v 1.kategórii. Veríme, že takýto úspech bude inšpirovať aj iných. Gratulujeme!

• V Divadle Andreja Bagara v Nitre

• Dňa 13.1.2023 sa žiaci 1.stupňa rozhodli vyraziť za kultúrnym zážitkom do Divadla Andreja Bagara v Nitre. Odetí do gala si vybrali predstavenie o zbojníkovi zo Sherwoodskeho lesa - Robin Hood. Príbeh plný dobrodružstva, tajomstva, odvahy a lásky sledovali všetci so zatajeným dychom. Úchvatný herecký výkon žiaci odmenili dlhým potleskom. Skvelý dojem z návštevy mesta pod Zoborom len umocnilo nádherné nitrianske námestie, ktoré si deti obzreli pri prechádzke. Vyzimení, no naplnení krásnym kultúrnym zážitkom sa vrátili späť, aby o tomto predstavení mohli porozprávať aj doma.

• Oznam školskej jedálne

• Vážení rodičia,

posielame informáciu zo školskej jedálne:

Prosíme rodičov, ktorí si uplatňujú nárok na dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, resp. k plneniu školských povinností (dotácia na stravu a školské pomôcky), aby si na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (v mieste príslušnom podľa trvalého pobytu) od 2. januára vybavili potvrdenia, že poberajú dávku v hmotnej núdzi, resp. ich príjem je do výšky životného minima.

Obe potvrdenia, ako aj čestné vyhlásenie, že si rodič neuplatňuje daňový bonus na dieťa (platí pre detí  do 18 rokov veku) môžete doniesť do školy najneskôr do 9. januára do 9. hod. V prípade, že potvrdenia budete nosiť v období od 2. do 8. januára, tie Vás poprosíme nechať v poštovej schránke, ktorá je pred hlavným vchodom do budovy školy.

Čestné vyhlásenie o neuplatnení si daňového bonusu sa nachádza na vchodových dverách školy.

Pri nedodržaní termínu nebude mať žiak od januára nárok na dotáciu na stravu.

VZOR_cestneho_vyhlasenia_-_pre_mesto_PE_-_januar_2023.pdf